koronavirus

Siekdami apsaugoti savo klientų ir darbuotojų sveikatą COVID-19 karantino laikotarpiu, imamės visų įmanomų apsaugos priemonių vykdant siuntų surinkimą ir pristatymą. Labiau nei bet kada anksčiau tikimės Jūsų, mieli Klientai, supratimo ir bendradarbiavimo, todėl vadovaudamiesi ekspertų suteikta informacija, parengėme išsamias rekomendacijas ir informaciją apie toliau vyksiantį, saugų siuntų pristatymą.

Atsiskaitymas grynaisiais pinigais

Reaguodami į švelninamas karantino sąlygas, skubame grąžinti Jums svarbias paslaugas.

Nuo šiol siuntų pristatymo metu už siuntas bei siuntimo paslaugas vėl galite atsiskaityti ir grynaisiais pinigais.

Vis dėlto, atsižvelgdami į ekspertų rekomendacijas primigtinai siūlome, esant galimybei, savo užsakymus bei jų pristatymą iš anksto apmokėti internetu arba banko kortele siuntos pristatymo metu.

Bekontaktis pristatymas verslo klientams

Norime Jus užtikrinti, jog Lietuvoje paskelbus karantiną dėl sparčiai plintančio COVID-19, Venipak  užsakymus ir veiklą vykdo bei siuntas pristato įprastu režimu, nesikeičiant įmonės darbo valandoms.

 

Gavėjo parašas kurjerio skaneryje, siekiant išvengti tiesioginio kontakto, keičiamas šiuo būdu:

 • Gavėjo prašoma pasirašyti (vardas, pavardė, parašas) ant VENIPAK lipduko, esančio ant siuntos. Kurjeris padarys siuntos lipduko su parašu nuotrauką. Pastabos dėl neatitikimų ir apgadinimų turi būti pažymėtos ant Venipak siuntos lipduko.
 • Padarius nuotraukas, skaneryje, prie siuntos pridedamas įrašas su padarytomis nuotraukomis, kaip siuntos pristatymo patvirtinimas. Skaneryje, parašo vietoje, kurjeris įrašys žymą „Bekontaktis pristatymas“.

 

Atsižvelgiant į tai, jog vienas iš svarbiausių viruso plitimo veiksnių – fizinis kontaktas, kviečiame prisidėti prie prevencijos vadovaujantis šiomis rekomendacijomis:

 • Suruoštas siuntas palikite arčiau įėjimo į patalpas, kad kurjeris turėtų galimybę kuo greičiau jas pasiimti;
 • Skatinkite klientus rinktis minimalaus kontaktavimo sąlygas pristatant siuntas – nesiūlykite klientams atsiskaityti už prekes pristatymo vietoje, skatindami juos atsiskaityti iš anksto (COD – angl. Cash On Delivery), nesiūlykite klientams užnešimo į patalpas paslaugos.

 

Svarbi informacija:

Informuojame, jog siuntų gavėjai už prekes pristatymo metu galės atsiskaityti tik banko kortelėmis. Kurjeriai grynųjų pinigų laikinai nepriims.

Prašome supaprastinti pasirašymui skirtus dokumentus taip, kad pakaktų vieno gavėjo parašo.

Taip pat prašome nurodyti tikslius fizinių asmenų ir juridinių asmenų kontaktinius telefono numerius. Susiduriame su situacija, kad juridiniai asmenys būna darbo vietoje, tačiau dėl įvairių priežasčių negalime patekti į patalpas, todėl neradus gavėjo ir nepavykus su juo susisiekti telefonu, grąžinsime siuntas siuntėjui.

Bekontaktis pristatymas privatiems asmenims

Siekdami apsaugoti savo klientus ir darbuotojus, nuo 2020.03.17 dienos pradedame vykdyti bekontaktį siuntų pristatymą. Tai reiškia, jog siuntos perdavimo procedūra bus atliekama laikantis 2 metrų atstumo tarp kurjerio ir gavėjo. Šis pristatymo būdas galios iki karantino pabaigos.

 

Gavėjo parašas kurjerio skaneryje karantino laikotarpiu bus keičiamas į vieną iš šių būdų:

 • Gavėjo prašoma pasirašyti (vardas, pavardė, parašas) ant VENIPAK lipduko, esančio ant siuntos. Kurjeris padarys siuntos lipduko su parašu nuotrauką (rekomenduojamas būdas);
 • Gavėjui atsisakius pasirašyti ant lipduko, kurjeris su savo skeneriu nufotografuoja siuntą su gavėju, nefotografuojant gavėjo veido;
 • Kurjeris paprašo gavėjo parodyti galiojantį savo asmens dokumentą per atstumą ir savo skeneryje įveda 4 paskutinius dokumento numerio skaitmenis (ne asmens kodą). Tinkami dokumentai: pasas, ID kortelė, vairuotojo pažymėjimas, leidimas gyventi Lietuvoje. Kurjeris skaneryje įrašo gavėjo vardą, pavardę ir vietoje parašo įrašo padiktuotus skaitmenis.

 

Kiti paslaugų suteikimo pakeitimai, siekiant išvengti tiesioginio kontakto:

 • Siuntų gavėjai už prekes pristatymo metu galės atsiskaityti tik banko kortelėmis. Kurjeriai grynųjų pinigų laikinai nepriims;
 • Užsakomieji krovos darbai vykdomi tik iki privačių patalpų durų;
 • Kurjeris negali užeiti į butus ar privačius namus, išskyrus bendrojo naudojimo patalpas, t. y. laiptines, koridorius ir pan. Patekimas į verslo patalpas neribojamas.

COD paslauga

Informuojame, jog karantino laikotarpiu siuntų gavėjai už prekes pristatymo metu galės atsiskaityti tik banko kortelėmis. Kurjeriai grynųjų pinigų laikinai nepriims, todėl skatinkite klientus rinktis minimalaus kontaktavimo sąlygas pristatant siuntas – nesiūlykite atsiskaityti už prekes pristatymo vietoje, skatindami juos atsiskaityti iš anksto.

Galimi vėlavimai

Norime informuoti, jog sugriežtinus Valstybės sienų kontrolę ir valstybei įvedus karantiną bei iš to sekančius reikšmingus ribojimus (įpareigojimus), gali kilti trikdžių įprastiniam siuntų pristatymui. Dedame visas pastangas siekdami išlaikyti įsipareigojimą siuntas pristatyti laiku bei įprastine tvarka, tačiau prašome Jūsų kantrybės ir supratimo, jei siuntų pristatymas šiek tiek vėluoja dėl aplinkybių, kurių Venipak negali kontroliuoti.

Laukiantiems siuntos iš Lenkijos

Informuojame jog Lenkijai sugriežtinus krovininio transporto įvažiavimą ir išvykimą per Lenkijos sieną, siuntų pristatymo terminas iš ir į Lenkijos teritoriją galimai pailgės 1-2 darbo dienomis.

Šie pokyčiai galioja ir eksporto siuntoms, siunčiamoms pagal Economy 2 servisą. Ekspress serviso siuntų pristatymo laikai keistis neturėtų. Atsiradus naujiems pokyčiams nedelsiant informuosime.

Rekomendacijos siuntų gavėjams

Atsižvelgiant į tai, jog vienas iš svarbiausių viruso plitimo veiksnių – fizinis kontaktas, kviečiame prisidėti prie prevencijos vadovaujantis šiomis rekomendacijomis:

 • Raginame rinktis minimalaus kontaktavimo sąlygas – atsiskaitykite už prekes iš anksto. Karantino laikotarpiu nesuteiksime galimybės už prekes ir paslaugas atsiskaityti grynaisiais pinigais.
 • Karantino laikotarpiu kurjeris negali užeiti į butus ar privačius namus, išskyrus bendrojo naudojimo patalpas, t. y. laiptines, koridorius ir pan., todėl tikimės Jūsų supratingumo ir bendradarbiavimo atsiimant siuntas.

Prevencinės priemonės

 • Siekdami apsaugoti savo klientus ir darbuotojus, nuo 2020.03.17 dienos pradedame vykdyti bekontaktį siuntų pristatymą. Tai reiškia, jog siuntos perdavimo procedūra bus atliekama laikantis saugaus 2 metrų atstumo tarp kurjerio ir gavėjo.
 • Karantino metu suteikiame visas apsaugos priemones darbuotojams: kurjeriai aprūpinami kvėpavimo takų apsaugos kaukėmis ir pirštinėmis.
 • Karantino metu įpareigojame kurjerius laikytis papildomos asmeninės ir darbinės higienos: po kiekvieno fizinio kontakto kurjeriai dezinfekuoja rankas ir skenerius, terminaluose kurjeriams nuolat matuojama kūno temperatūra.
 • Karantino metu terminaluose įvedami technologiniai pakeitimai, siekiant išvengti fizinio kontakto siuntų pristatymo metu, apie kuriuos informuosime artimiausiu metu.
 • Vadovaujantis oficialių institucijų rekomendacijomis, bendrovės administracija karantino metu dirba nuotoliniu būdu, atšaukiamos komandiruotės ir fiziniai susirinkimai.

Pick up punktų veikla

Informuojame, kad nuo kovo 16 d. laikinai stabdome siuntų išdavimą ir išsiuntimą dalyje VENIPAK Pickup punktų, kadangi stabdoma vietų kur įsikūrę siuntų taškai, t. y. ne maisto prekių parduotuvių, salonų ir kitų paslaugų teikimo vietų, veikla vadovaujantis LR Vyriausybės nutarimu. Veikiantys Pick up punktai yra pateikiami – čia: Pickup punktai